To gotowy preparat do likwidowania przebarwień skóry bez względu na sposób ich powstawania. Przebarwienia to istotny problem natury estetycznej. Powstawanie przebarwień na skórze ma związek ze zwiększoną ilością melanocytów (komórek skóry, które produkują melaninę) lub ze zwiększoną produkcją melaniny. Przyczyny przebarwień to gównie długotrwałe działanie promieni słonecznych, zmian hormonalnych oraz wieku. Najczęściej przebarwienia dotyczą skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz rąk.

Dotychczas usuwanie przebarwień było mało skuteczne. W gabinecie po odtłuszczeniu skóry lekarz nakłada specjalny kremo – preparat, który utrzymuje się na skórze ok. 6 godzin. Następnie w domu pacjentka sama nakłada sobie kolejny krem, który otrzymuje po wyjściu z gabinetu. Bardzo ważna jest systematyczność. Kiedy terapia zostaje przerwana przed zalecanym okresem przebarwienia mogą pojawić się ponownie.

Zaraz po zabiegu Dermamelan najczęściej pojawić się może zaczerwienienie, które jest normalna reakcją skóry na Dermamelan, które może utrzymywać się 2 – 3 dni. Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu, ale spektakularny efekt najczęściej zaobserwujesz po miesiącu. Po zabiegu koniecznie trzeba pamiętać o profilaktyce, czyli skutecznej ochronie przeciwsłonecznej stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym min. 15 SPF+.