Modelowanie sylwetki ciała, czyli pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej możliwe jest do osiągnięcia za pomocą zabiegu lipolizy.Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna metoda medycyny estetycznej pozwalająca na bezoperacyjną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn , którzy chcą pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie chcą uniknąć procedury chirurgicznej- liposukcji. Lipoliza polega na podaniu w miejsca nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej preparatu – fosfatydylocholiny.

Fosfatydylocholina w połączeniu z kwasem deoksycholowym – główne składniki preparatu łącznie podawana w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów). Po wniknięciu do komórki wywołuje tłuszczu na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe. Następnie wraz z lipoproteinami są one transportowane do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu.

Jak przebiega zabieg lipolizy?
Przed każdym zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób. Następnie dokonuje planowania modelowania sylwetki zaznaczając wybrane okolice flamastrem. Na wybrane okolice nałożona zostaje maść ze środkiem znieczulającym na ok. 15 min. Następnie po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania fosfatydylocholiny w zaznaczone miejsca za pomocą specjalnego aplikatura z cieniutkimi igłami (30G). W miejscu podania natychmiast pojawia się lekkie zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które może utrzymywać się ok. 2 godziny. Po wykonanym zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności.

Przeciwwskazania do lipolizy:

• ciąża
• karmienie piersią
• cukrzyca
• stwardnienie rozsiane
• choroby autoimmunologiczne
• choroby nerek